Bára Soukupová

Bára Soukupová (*1988) je geoinformatička. Dětství prožila v České Třebové v Pardubickém kraji. Studovala na Přírodovědecké fakultě UK geografii a kartografii, aplikovanou geoinformatiku a učitelství geografie.

V minulosti působila jako specialistka na geografické informační systémy - několik let i na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kde pomáhala mimo jiné s publikací pražských otevřených dat a analýzou prostorových dat při tvorbě Metropolitního plánu, pak v Českých Radiokomunikacích a Sociologickém ústavu Akademie věd ČR. Má zkušenosti s prací ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru. Stojí za mapou exekucí, projektem který ukázal fenomém exekucí v celé své šíři a spustil o tomto problému celospolečenskou diskuzi.

Bára je registrovanou příznivkyní Pirátů od roku 2013, do strany jsem vstoupila v roce 2016. V současné době působí v Poslanecké sněmovně v rámci pirátského analytického týmu jako e-government specialistka.

Kromě map se zajímá i o územní plánování, urbanismus a veřejné prostory. Ve svém volném čase ráda cestuje a pomáhá ve Skautu s organizací akcí.

Navrhni úpravu