Georgia Hejduková

studentka práv, manažerka sociálních sítí, organizátorka studentských akcí

V roce 2018 založila a do roku 2020 vedla projekt Zastavme šikanu, který se zabýval problematikou a prevencí šikany na školách a ve společnosti. Měla na tohle téma dokonce nejlepší prezentaci na Konferenci českých nadějí. Dlouho také psala, a do dnes občas přispívá pro projekt Studentské listy, či psala blog o změně pohlaví Jak se stávám ženou. Rovněž se podílela na organizaci různých studentských iniciativ například Středoškolského sněmu Hlavního města Prahy. A dělala také fundraising v České středoškolské unii.

V rámci projektu Živá knihovna se setkala s více než 150 žáky z různých koutů ČR a vyprávěla jim o šikaně a o svojí zkušeností s tranzicí. V Amnesty International jsem se angažovala se také jako mládežnická delegátka na valné shromáždění, které spoluorganizovala. Také dvakrát předsedala a jednou spolu-předsedala valnou hromadu. Je také bývalou ambasadorkou projektu Rekonstrukce státu, kde se zabývala zejména lobbingem politiků za otevřený a transparentní stát.

V roce 2020 si jí Adéla Šípová vybrala jako svou pravou ruku ve volební kampani do Senátu. Byla to ze senátních kampaní České pirátské strany třetí největší z hlediska rozpočtu a největší z dosahu a jediná úspěšná. Podílela jsem se tak výrazně na jejím úspěchu v prvním a ve druhém kole, kde bylo výsledkem celkové vítězství. Měla na starosti plánování logistiky a kontaktní kampaně a také celkové účetnictví. Od října roku 2020 do února roku 2022 pro ni pracovala v Senátu Parlamentu České republiky jako její odborná konzultantka pro komunikaci, a to zejména v oblasti správy sociálních sítí.

V lednu roku 2022, na historicky prvním celostátním sjezdu Mladého Pirátstva, byla zvolena předsedkyní organizace. Nové radě se podařilo více jak zdesetinásobit dosah Mladého Pirátstva. Výrazně se také Mladému Pirátstvu podařilo zvednout množství aktivních členů. Zatímco před zvolením rady, byl počet aktivních členů kolem 6. Dnes má na schůzích málokdy účast menší než 10 a většinou více jak 15 lidí. Podařilo se také zařadit Mladé Pirátstvo do struktury strany a na základě jí napsaného projektu v Participativním rozpočtování vysoutěžit 18 500 Kč, což představovalo 74 % z požadované částky, a činní jej jedním z nejúspěšnějších v roce 2021. Podílela se také na volební kampani #NeniNamToUkradeny, kde jsem byla zástupcem MP na organizačních schůzkách.

Protože její velkou vášní je právo a zejména lidská práva, tak jsem byla čtvrtá v Olympiádě lidských práv a její esej ocenil i Veřejný ochránce práv. Aktuálně se na organizace této soutěže i druhým rokem podílím. Dvakrát také vyhrála krajské kolo soutěže Mezinárodní středoškolský moot court a v roce 2020 vyhrála i kolo mezinárodní. Od června 2020 působí také jako místopředsedkyně krajské rozhodčí komise České pirátské strany a jsem členkou odborného týmu pro lidská práva, kde jsou její témata LGBT+ práva, ochrana svobody slova a soukromí. Dále je členkou odborného týmu pro duševní zdraví, kde se podílela na přípravě dobře hodnoceného programu v oblasti duševního zdraví. Je také jednou z předsedajících nejvyššího orgánu strany a spoluorganizovala jsem celostranické sjezdy v roce 2020 a 2021. Od roku 2022 studuje právo na Právnické fakultě.

Je také držitelkou zlatého ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Za tohle všechno v minulosti dostala trojnásobné ocenění TOP 25 Středoškolák roku. Týdeník Euro si jí v roce 2020 vybral do výběru 20×20 pro lepší Česko. Ráda cestuje, poznává nové lidi, vzdělávám se a mám ráda Eurovizi nebo třeba Harryho Pottera. Je členkou iniciativy Global Shapers, sítě EDYN nebo třeba české buňky OGAE.