Auto pro šéfa SNEO za milion

11. března 2024
Auto pro šéfa SNEO za milion

A zase to SNEO a předseda jejího představenstva Zdeněk Hořánek (STAN). Šéf naší společnosti si pořídil na firmu SUV v plné výbavě za milion, a to údajně ze zdravotních důvodů. Takhle si tedy péči řádného hospodáře rozhodně nepředstavujeme. Více se dozvíte v článku Českého rozhlasu zde: https://pi2.cz/jbdg.

Zda Zdeněk Hořánek postupoval při nákupu auta v souladu se zákonem a stanovami společnostmi, chceme řešit na dubnové dozorčí radě. „Budu požadovat, abychom se o tom na jednání dozorčí rady bavili a bylo nám podáno vysvětlení i z hlediska toho, jakým způsobem byl ten vůz vybrán. Zatím nemám informace o tom, že by proběhlo výběrové řízení, veřejná zakázka a podobně,“ přiblížil další postup náš zastupitel a člen dozorčí rady SNEO Ondřej Vykoukal.

Zajímat nás bude také to, v jakém stavu je havarované vozidlo z roku 2021. I to totiž podle registru smluv stálo přes 850 tisíc korun bez DPH a bylo vedené jako „premium“ a „luxury“. Srovnatelně drahé auto společnost pořídila také v únoru loňského roku, když za 866 tisíc bez DPH zakoupila Superb Combi Scout opět s dvoulitrovým motorem, výkonem 147 kilowatt a pohonem na všechna kola.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Dostavba Duhovky dostala od koalice zelenou

Dostavba Duhovky dostala od koalice zelenou

Stavba soukromého gymnázia Duhovka na městském pozemku na Břevnově dostala na jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 zelenou! Proti hlasovali pouze zastupitelé Pirátů a TOP 09.

Prosazeno: občanka v mobilu od dubna i na Šestce

Prosazeno: občanka v mobilu od dubna i na Šestce

Už od dubna nebudete muset na náš úřad nosit občanku v peněžence. Bude vám stačit mobilní telefon a v něm aplikace eDoklady. Zastupitelstvo schválilo náš návrh na urychlené zavedení aplikace občanky v mobilu, a to už od 1. dubna. Vše o občance v mobilu se dozvíte tady: https://edoklady.gov.cz.

Odmítáme soukromou výstavbu na školních pozemcích na Břevnově

Odmítáme soukromou výstavbu na školních pozemcích na Břevnově

Vedení šestkové radnice souhlasilo se záměrem soukromé výstavby na školních pozemcích na Břevnově. V oblasti, kam již nyní denně chodí 1650 dětí a kde zoufale chybí kapacity v našich veřejných školách. V oblasti, kde ZŠ Marjánka nemá ani tělocvičnu a děti musí dojíždět až na Strahov. To vše na úkor místních a jejich života. Na jednání zastupitelstva Prahy 6 budeme navrhovat, aby zastupitelé jasně řekli, že na tomto stavět na tomto místě je naprostý nesmysl.