Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy

13. července 2022
Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy

Po dvě desetiletí nás sužují teplotní a klimatické výkyvy 🌪 – nejvíc to pociťujeme ve městech v létě 🌞. Vidíme to i u nás na Šestce. Proto chceme pokračovat v adaptačních opatřeních na změnu klimatu, která jsme s Piráty odstartovali na zastupitelstvu v roce 2019 vyhlášením „Klimatického ohrožení“.

Prosadíme energeticky úsporná řešení🔋 a Prahu 6 ochladíme. 🌿 S výkyvy teplot si poradí zelené střechy a fasády , které snižují náklady na energie, zadržují vodu a zlepšují mikroklima. Na střechách mají své místo také energeticky úsporné fotovoltaické panely, zvláště dnes, v době energetické krize. Fotovoltaické panely a zelená střecha tvoří tzv. „biosolární střechu“.

Spojení je výhodné a oběma svědčí. Zeleň akumuluje méně tepla, snižuje přehřívání střechy a zpomaluje její stárnutí. Dokáže pohltit až 60 % objemu vody – část spotřebují rostliny a část se odpařuje. To zlepšuje funkci solárních panelů, které tak vyrábějí více energie, a stín, který vrhají, podporuje druhovou pestrost rostlin.

Biosolární střechy prospívají životnímu prostředí a jsou ekonomicky výhodné.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Prosadili jsme protikorupční opatření!
01.07.2022

Prosadili jsme protikorupční opatření!

Vzhledem k nedávným zjištěním Policie ČR týkajícím se organizované zločinecké skupiny kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), předložili opoziční Piráti Prahy 6 na zastupitelstvu 30. 6. 2022 sadu protikorupčních opatření. Jejich účelem je snížení korupčních rizik ve strategické městské společnosti SNEO, kterou Praha 6  ovládá ze 100 %. Součástí návrhu je i požadavek na zvýšení počtů členů představenstva společnosti, které je nyní jednočlenné. Návrhy byly zastupitelstvem schváleny.

5 milionů bez výběrového řízení na segregační vchod. Kauza pronájmu budovy školy na Praze 6 pokračuje.
20.06.2022

5 milionů bez výběrového řízení na segregační vchod. Kauza pronájmu budovy školy na Praze 6 pokračuje.

Skandální případ pronájmu budovy školy ve Vlastině ulici pokračuje. Vedení městské části bez jakéhokoli výběrového řízení a v rozporu se zákonem i interními předpisy schválilo zakázku za 5 milionů korun na vybudování segregačního vchodu do budovy školy. K jeho vybudování se MČ nesmyslně zavázala při prodloužení nájmu budovy pro soukromou školu Prague International British School, aby se děti obou škol nepotkávaly.

Nevýhodná smlouva pod hrozbou stamilionové žaloby. Praha 6 platí za neprofesionalitu místostarosty Laciny
29.04.2022

Nevýhodná smlouva pod hrozbou stamilionové žaloby. Praha 6 platí za neprofesionalitu místostarosty Laciny

Skandální prodloužení nájmu soukromé škole Prague International British School se podle nových informací zdá být osobním selháním místostarosty pro majetek Jana Laciny (STAN). Svou nevhodnou emailovou korespondencí dal soukromé škole záminku vyhrožovat soudní žalobou v hodnotě stovek milionů, čímž dostal městskou část do absolutně nevýhodné pozice. Ta vyústila 4. dubna odsouhlasením prodloužení nájemní smlouvy o tři roky ze strany rady MČ, tato smlouva poté byla v tichosti podepsána o týden později. Na návrh zastupitelského klubu Pirátů Praha 6 se dnes odpoledne bude celou věcí zabývat zastupitelstvo městské části.