Odmítáme soukromou výstavbu na školních pozemcích na Břevnově

26. února 2024
Odmítáme soukromou výstavbu na školních pozemcích na Břevnově

Vedení šestkové radnice souhlasilo se záměrem soukromé výstavby na školních pozemcích na Břevnově. V oblasti, kam již nyní denně chodí 1650 dětí a kde zoufale chybí kapacity v našich veřejných školách. V oblasti, kde ZŠ Marjánka nemá ani tělocvičnu a děti musí dojíždět až na Strahov. To vše na úkor místních a jejich života. Na jednání zastupitelstva Prahy 6 budeme navrhovat, aby zastupitelé jasně řekli, že na tomto stavět na tomto místě je naprostý nesmysl.

Na pozemcích, kde je nyní školní hřiště a zeleň, by mělo vzniknout soukromá střední škola. Perličkou je, že ředitelem školy je bývalý ministr školství Petr Gazdík (STAN), který musel post opustit kvůli jeho spojení s kauzou Dozimetr. Gesce majetku je přitom na naší radnici svěřena rovněž hnutí STAN.

Z vyjádření naší zastupitelky Eva Tichá, členky komise: „Nová soukromá školní výstavba by neměla snižovat kvalitu školského života žáků stávajících škol a životního prostředí v tomto místě. Z těchto důvodů nepodporujeme studii přístavby soukromého Gymnázia Duhovka.“

Stejně jako rodiče na Praze 6 i my vnímáme nedostatek míst ve školách a chceme ho řešit. Také proto podporujeme rekonstrukce stávajících škol a výstavbu nových veřejných škol. To ale neznamená, že je možné stavět kdekoli. V oblasti zamýšlené výstavby se už teď nachází základní školy Marjánka, Pod Marjánkou a Duhovka, a ještě je zde školka Jílkova. Na Marjánce se přitom děti musí učit i v jídelně. Nová budova by měla zasahovat dokonce i do současného školního hřiště školy Pod Marjánkou. Jak by výstavba soukromé střední školy místní katastrofické situaci pomohla?

To vše se děje bez jakékoli komunikace s veřejností. Radnice, která si pro participaci zřídila politickou pozici na plný úvazek, místní lidi bez ostyšně ignoruje. Jako ostatně vždy, když o něco skutečně jde.

Šestka má na víc!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Dostavba Duhovky dostala od koalice zelenou

Dostavba Duhovky dostala od koalice zelenou

Stavba soukromého gymnázia Duhovka na městském pozemku na Břevnově dostala na jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 zelenou! Proti hlasovali pouze zastupitelé Pirátů a TOP 09.

Auto pro šéfa SNEO za milion

Auto pro šéfa SNEO za milion

Auto pro šéfa SNEO za milion rozhodně přesahuje velikost a význam společnosti a jednání členů představenstva. Je to přestřelené!

Prosazeno: občanka v mobilu od dubna i na Šestce

Prosazeno: občanka v mobilu od dubna i na Šestce

Už od dubna nebudete muset na náš úřad nosit občanku v peněžence. Bude vám stačit mobilní telefon a v něm aplikace eDoklady. Zastupitelstvo schválilo náš návrh na urychlené zavedení aplikace občanky v mobilu, a to už od 1. dubna. Vše o občance v mobilu se dozvíte tady: https://edoklady.gov.cz.