Otevřený dopis zastupitelskému klubu ODS v Praze 6

Otevřený dopis zastupitelskému klubu ODS v Praze 6

K rukám Mgr. Kateřiny Bartošové, předsedkyně zastupitelského klubu ODS Praha 6

Na vědomí:

  • Mgr. Ondřej Kolář, starosta Prahy 6,
  • Mgr. Jakub Stárek, člen zastupitelského klubu ODS Praha 6, 1. místostarosta Prahy 6,
  • Mgr. Jan Lacina, místostarosta Prahy 6,
  • Mgr. Tomáš Portlík, předseda pražské krajské organizace ODS,
  • Jan Dočekal, člen zastupitelského klubu ODS Praha 6

Vážená paní předsedkyně,

s hlubokým rozčarováním a nevolí sledujeme nedělní počínání zastupitele Jana Dočekala, zvoleného na vaší kandidátce ODS a člena zastupitelského klubu ODS v Praze 6, kterému předsedáte. Zmíněný zastupitel v neděli 10.1. na Staroměstském náměstí moderoval demonstraci směřovanou proti vakcinaci, nošení roušek a dodržování protiepidemiologických opatření. Navíc po boku extremistického hnutí Slušní lidé.

Respektujeme ústavní právo svobody projevu a shromažďování. A plně souhlasíme s tím, že chaotická vládní nařízení drtivě dopadají na podnikatele a zaměstnance v mnoha sektorech. Ale volený představitel města by měl jít v těchto těžkých časech příkladem a ne moderovat a podporovat akci po boku extremistů, jejímž přímým následkem je zahlcení zdravotních kapacit města a uvrhnutí do karantény značné části příslušníků už tak přetíženého IZS.

Rádi bychom věřili, že postoj vašeho sponzora, kandidáta za vaši stranu a člena vašeho zastupitelského klubu Dočekala nereprezentuje postoje ODS v Praze. ODS respektujeme jako politickou stranu, která ctí osobní a občanskou odpovědnost. Proto je pro nás šokem, když za ni zvolení zastupitelé a členové jejího zastupitelského klubu ostentativně dělají opak a aktivním promořováním v rozporu se zákony ohrožují zdraví a životy nás všech.

Vážená paní předsedkyně, vyzýváme Vás k vyvození jasné politické odpovědnosti. Deklarujte, zda pražská ODS takové jednání podporuje, nebo se proti němu vymezí a vyloučí svého sponzora ze svého zastupitelského klubu na Praze 6. Pokud by se pan zastupitel Dočekal rozhodl rezignovat na svůj mandát a využít uvolněný čas k dobrovolnické pomoci v přetížených nemocnicích, považovali bychom to za nejelegantnější řešení.

Zastupitelský klub Piráti Praha 6

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu