Sneo ovládnuto starostou Kolářem

Sneo ovládnuto starostou Kolářem

SNEO, a.s., zcela ovládnuto starostou Kolářem.

V reakci na snahu odvolat našeho zástupce v dozorčí radě největší městské společnosti SNEO, a.s. jsme zaslali včera starostovi a Radě MČ dopis s postojem našeho zastupitelského klubu (dopis v dolní části příspěvku).

Dnes, na Radě MČ, byl náš zástupce skutečně odvolán (s účinností od 31.8.) a také z DR odstoupil místostarosta Jan Lacina, který má v gesci majetek MČ, tedy i SNEO, a.s.

Budou se koaliční partneři starosty Koláře i nadále podílet na podivných machinacích v této společnosti? Pan starosta to na stránkách MČ Praha 6 komentoval takto: https://www.facebook.com/praha6/posts/10156695946779234.

Komentovat výroky pana starosty nemá smysl, každý si udělá obrázek sám. Každopádně včera jsme panu starostovi a Radě MČ ohledně SNEO, a.s. poslali dopis v následujícím znění, v návaznosti na toto vyjádření zveřejňujeme :

—– DOPIS:

Vážený pane starosto, v kopii vážená Rado MČ, děkuji za email z pátku 31. 5. 2019. Jménem Zastupitelského klubu sdělujeme následující:

S hlubokým znepokojení sledujeme vývoj ve společnosti SNEO, a.s.:

Za prvé, v uplynulých dnech rezignovala na funkci předsedkyně správní rady Dagmar Halenka se slovy: “Bohužel se mi nepodařilo ve společnosti SNEO, a.s. prosadit opatření, která by, dle mého názoru, řešila doporučení vyplývající ze zpráv externího auditora, ze Zprávy o výsledku přezkoumání hospodaření Městské části Praha 6 za rok 2018 nebo zlepšovala transparentnost a výsledky hospodaření společnosti.”

Za druhé, z dopisu auditora představenstvu z prosince 2018 a dle odpovědi na naší 106tku, podanou Jiřím Hoskovcem, fyzicky neexistují plnění za drahé právní služby v hodnotě 1,6 milionu, právní služby objednány bez VŘ, zadáno napřímo u kanceláře HAVEL & PARTNERS s.r.o., ohledně restitučních nároků v projektu Dračky, které měly za následek poskytnutí slevy 34 milionů korun. Sleva byť jen o milion větší by už zrušila celou soutěž.

Za třetí, v rámci vnitrokoaličních půtek a jste obral místostarostu Jana Lacinu ze STAN o kompetenci, která mu náleží z koaliční smlouvy, tedy sebral jste mu koordinaci péče o majetek MČ resp.o společnost SNEO. Ve spojení s rezignací paní Halenky to na nás činí dojem, že chcete mít SNEO jen a plně pod vlastní kontrolou.

Za čtvrté, oznámil jste našemu zastupitelskému klubu, že odvoláte námi nominovaného člena dozorčí rady, Vladimíra Šraiera. Pokud tak v pondělí 3.6. 2019 opravu učiníte, tak znemožníte opozici se seznámit v zákonné lhůtě 7 dní s podklady na velmi důležité a zásadní jednání Dozorčí rady SNEO, a.s., které se uskuteční již ve středu 5.6.2019, proto žádáme o posunutí termínu.

Vážený pane starosto, v kopii celá Rado MČ, v situaci, kdy se má ve SNEO, a.s. rozdělovat zisk 400 milionů Kč se v důsledku vašeho řízení dějí personální čistky v jeho vedení a kontrolním orgánu. Zásadně protestujeme proti Vašim krokům. Nejste absolutistický vládce, ani majitel firmy, ale demokratický zvolený starosta, který má zastupovat zájmy všech občanů Prahy 6.

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu