Zvýšení odměny předsedy dozorčí rady o 200%

19. prosince 2022

13 plně placených funkcí koalici na Šestce nestačí. Evidentně je potřeba uspokojit a odměnit víc straníků. Po vytěžení radnice se koalice pod vedením Jakuba Stárka (ODS) přesunula do naší městské akciovky SNEO a na řadě s odměnou byla Praha 6 Sobě.

Jako každá akciová společnost i SNEO má svoji dozorčí radu, jejímž úkolem je především kontrolovat jednání a rozhodování představenstva. Šestka je jediným akcionářem SNEO a tak se dozorčí rada tradičně obsazuje zástupci stran ze zastupitelstva. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Zajímavé to začne být, až se podíváme na nově měsíční odměny členů rady.

V minulém funkčním období byla odměna předsedy rady cca 13 000 Kč měsíčně, ostatní členové měli 10 000 Kč měsíčně. To ale koalici nestačilo. Aniž by se v náplni práce dozorčí rady nebo jejího předsedy cokoli změnilo, koalice mu zvýšila odměnu rovnou o 200 %.

V Dopravním podniku Prahy, což je obří společnost s téměř 11 000 zaměstnanci a obratem kolem 19 miliard, má předseda dozorčí rady odměnu 29 000 Kč měsíčně. V našem SNEO je 77 zaměstnanců a obrat něco přes 100 milionů. Člověk by tak čekal, že odměna ve SNEO bude nižší než v DPP. To by ale na Šestce bylo naivní očekávání!

Nový předseda dozorčí rady Jiří Janoušek, dvojka kandidátky Prahy 6 sobě, totiž bere nově 40 000 Kč za měsíc. Místopředsedou dozorčí rady je pak poslanec Jan Lacina, který k platu poslance dostává ještě ze SNEO 25 000 Kč namísto dřívějších 10 000 Kč. Proč koalice odměnu takto extrémně zvýšila, jsme se přes opakované dotazy na zastupitelstvu nedozvěděli.

Šestka má na víc!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Jak posunout sociální oblast v Praze 6? Inspirujme se u sousedů - díl I.

Jak posunout sociální oblast v Praze 6? Inspirujme se u sousedů - díl I.

Šestka v sociální oblasti pokulhává – nemáme koncepci rozvoje sociálních služeb, vlastně ani nevíme, co by v této oblasti občané potřebují, podpora rodin s dětmi je minimální… Proto se Piráti snaží pracovat na zlepšení, byť z opozice. Některé důležité principy se nám podařilo prosadit do programu nové koalice, ale musíme pohlídat jejich realizaci. Jak na to? Nechceme ztrácet čas a vymýšlet kolo, když se můžeme inspirovat u sousedů, kde jsou dál a kde to dobře funguje.

Novou Hradčanskou chceme zelenou!

Novou Hradčanskou chceme zelenou!

Akutně hrozí zásadní omezení zeleně v rámci budoucí výstavby na Hradčanské. Vyzýváme vedení Šestky, aby podala zásadní připomínky a zároveň podporujeme hlas veřejnosti, který má být vyslyšen.

I z opozice plníme program, ale dře to

I z opozice plníme program, ale dře to

Máme radost, že koalice naplnila náš dlouhodobý cíl a zřídila Kontaktní místo pro bydlení. Bohužel vzniklo bez jakékoli diskuse a přípravy.