Martin Suchan (*1985) je

  • od roku 2022 zastupitelem MČ Praha 6 za Piráty, kde je i členem Kontrolního výboru, Komise majetkové politiky a Pracovní skupiny k tramvajové trati na Dědinu.
  • v letech 2018 - 2022 byl jako externí odborník členem Kontrolního výboru ZMČ, Komise majetkové politiky a Komise pro elektronizaci a digitalizaci na Praze 6.
  • řadu let působil jako místopředseda místního sdružení Pirátů na Praze 6, kde měl na starost administrativu vyhlašování akcí, hlasování a rozprav na pirátském fóru, rozesílání šestkového newsletteru a informování místního sdružení o všech podstatných novinkách, dále vytváření a hlídání událostí na Facebooku a šestkovém Google Kalendáři včetně správy jednání zastupitelstva, komisí a výborů v kalendáři.
  • žije již přes deset let na sídlišti Dědina, kde se aktivně zapojuje do místního dění například akcemi Ukliďme Česko nebo projekty na zlepšení okolí v rámci Nápadu pro Šestku.

Před tím, než začal bydlet na Praze 6, vystudoval Gymnázium v Lounech, odkud pochází, a následně Magisterské studium Softwarového inženýrství na MFF UK v Praze.

Od roku 2010 se profesionálně věnuje vývoji software. V poslední době to bylo téměř šest let v Seznam.cz, kde se mimo jiné podílel na vývoji mobilních aplikací jako jsou Stream.cz či Mapy.cz.

Nyní pracuje již třetím rokem v pražské vývojové centrále britské banky Barclays, kde vyvíjí interní platformu pro analýzu rizik finančních derivátů.

Ve volném čase se také věnuje hobby vývoji mobilních aplikací, které za uplynulé roky dokázaly zaujmout již několik milionů uživatelů po celém světě. Mimo to se věnuje i výzkumu v oblasti informační bezpečnosti a kryptografie.

Ve volném čase se zajímá také o astronomii a kosmonautiku, byl dlouhou dobu aktivním skautem, je náruživým vodákem, hraje volejbal a deskovky, je členem Mensy ČR a rád objevuje nové země od západního pobřeží Spojených států po Jižní Koreu.

Články