Jak získat sociální byt?

19. února 2024
Jak získat sociální byt?

Praha 6 reviduje pravidla nakládání s městskými byty, Piráti prosazují transparentní pravidla hlavně u bytů pro ty nejohroženější.

V těchto dnech radnice Prahy 6 připravuje nová, modernější pravidla pro zacházení s byty, které má ve správě. Bylo už načase: stížnosti občanů na dlouhodobě neobsazené byty, nebo na bytu využívané ke krátkodobým pronájmům, se pravidelně objevují v interpelacích na jednání zastupitelstva.

Piráti se v odborných komisích snaží prosadit hlavně transparentní a předvídatelná pravidla (“obálková metoda” používaná při běžných pronájmech je velmi zastaralý způsob s korupčním potenciálem).

"Jako zásadní vnímáme zejména pronajímání bytů ze sociálních důvodů - tedy těm, kteří jsou nejvíc ohrožení bytovou nouzí a svou situaci nedokážou sami vyřešit," zdůrazňuje Tereza Hubáčková, zastupitelka za Piráty. Praha 6 má k dispozici byty, které může na za nižší cenu občanům v nouzi pronajmout; je však velmi obtížné najít si, za jakých okolností je možné takový byt získat a co je k tomu potřeba.

Proto chceme prosadit srozumitelná, lehce dohledatelná pravidla a podmínky, aby každý snadno zjistil, jestli může získat pronájem takového bytu, a také co všechno k tomu potřebuje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Dostavba Duhovky dostala od koalice zelenou

Dostavba Duhovky dostala od koalice zelenou

Stavba soukromého gymnázia Duhovka na městském pozemku na Břevnově dostala na jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 zelenou! Proti hlasovali pouze zastupitelé Pirátů a TOP 09.

Auto pro šéfa SNEO za milion

Auto pro šéfa SNEO za milion

Auto pro šéfa SNEO za milion rozhodně přesahuje velikost a význam společnosti a jednání členů představenstva. Je to přestřelené!

Prosazeno: občanka v mobilu od dubna i na Šestce

Prosazeno: občanka v mobilu od dubna i na Šestce

Už od dubna nebudete muset na náš úřad nosit občanku v peněžence. Bude vám stačit mobilní telefon a v něm aplikace eDoklady. Zastupitelstvo schválilo náš návrh na urychlené zavedení aplikace občanky v mobilu, a to už od 1. dubna. Vše o občance v mobilu se dozvíte tady: https://edoklady.gov.cz.