Praha 6 rozšířila oblast svých dotačních programů v sociální oblasti

21. listopadu 2021
Praha 6 rozšířila oblast svých dotačních programů v sociální oblasti

Na vědomost se dává, že dotační řízení v oblasti sociálních a návazných služeb pro rok 2022 se nově bude vztahovat nejen na služby zaměřené na seniory, ale také na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi i na další služby, které v Praze 6 působí a starají se o její obyvatele. Celkem může být rozděleno přes dva miliony Kč.

Tereza Hubáčková, zástupkyně Pirátů Prahy 6 v Komisi pro sociální a zdravotní problematiku, k tomu říká: “Praha 6 dlouhodobě podporuje služby zaměřené na seniory. To je určitě dobře, protože na Šestce žije hodně seniorů. Jsme ale přesvědčeni, že jsou tu i další skupiny obyvatel, které potřebují podporu - např. rodiny s dětmi, které byly nejvíce zasaženy covidovou situací a finančními i jinými obtížemi, jež s sebou přinesla. Jsme proto rádi, že Komise přijala naše návrhy na rozšíření a ztotožnila se s nimi.” Do textu dotační výzvy tak přibyly jmenovitě sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (ty se věnují ohroženým rodinám) a také bylo doplněno také rozšiřující příslovce “zejména”, což umožňuje podání žádosti všem organizacím, které poskytují sociální a návazné služby lidem žijícím na území Prahy 6.

Upozorňujeme sociální služby, jejichž klienty jsou i občané Prahy 6, aby se s podmínkami dotačního řízení seznámily a podaly žádost o podporu pro příští rok: žádosti je možné podávat až do konce letošního roku. Na ty, s kterými podle slov vedoucí sociálního odboru spolupracuje OSPOD Prahy 6, se chceme obrátit přímo a na možnost čerpání dotací městské části je upozornit.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy
13.07.2022

Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy

Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy. Zelené střechy a fotovoltaika se užitečně doplňují. Kombinace zlepšuje funkci panelů, které tak vyrábějí více energie, a stín, který vrhají, podporuje druhovou pestrost rostlin.

Prosadili jsme protikorupční opatření!
01.07.2022

Prosadili jsme protikorupční opatření!

Vzhledem k nedávným zjištěním Policie ČR týkajícím se organizované zločinecké skupiny kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), předložili opoziční Piráti Prahy 6 na zastupitelstvu 30. 6. 2022 sadu protikorupčních opatření. Jejich účelem je snížení korupčních rizik ve strategické městské společnosti SNEO, kterou Praha 6  ovládá ze 100 %. Součástí návrhu je i požadavek na zvýšení počtů členů představenstva společnosti, které je nyní jednočlenné. Návrhy byly zastupitelstvem schváleny.

5 milionů bez výběrového řízení na segregační vchod. Kauza pronájmu budovy školy na Praze 6 pokračuje.
20.06.2022

5 milionů bez výběrového řízení na segregační vchod. Kauza pronájmu budovy školy na Praze 6 pokračuje.

Skandální případ pronájmu budovy školy ve Vlastině ulici pokračuje. Vedení městské části bez jakéhokoli výběrového řízení a v rozporu se zákonem i interními předpisy schválilo zakázku za 5 milionů korun na vybudování segregačního vchodu do budovy školy. K jeho vybudování se MČ nesmyslně zavázala při prodloužení nájmu budovy pro soukromou školu Prague International British School, aby se děti obou škol nepotkávaly.