Ve SNEO zuří boj a pod starostou Kolářem se kýve židle.

18. listopadu 2021
Ve SNEO zuří boj a pod starostou Kolářem se kýve židle.

Odvolání starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) se jen těsně nedostalo na program pondělního jednání zastupitelstva Prahy 6, koalice se otřásá v souvislosti s kauzou slevy 34 milionů pro společnost Penta při prodeji stavebního projektu Na Dračkách, Piráti Prahy 6 jsou připraveni k jednání o budoucím uspořádání vedení Městské části Praha 6

Opoziční zastupitelé Pirátů Prahy 6 získali pro návrh na zařazení bodu o odvolání starosty Koláře 21 hlasů z 23 potřebných zastupitelů, včetně několika koaličních od zástupců STAN a ODS. Starosta nebyl schopen vysvětlit své jednání v souvislosti s nově podaným trestním oznámením a občanskoprávními žalobami na bývalé představitele společnosti SNEO, které byly podány radním a předsedou představenstva Zdeňkem Hořánkem (STAN). Piráti Prahy 6 jsou připraveni jednat o budoucím uspořádání vedení městské části, bez starosty Koláře.

Trestní oznámení ve stejné věci, ve které se jedná o neoprávněně poskytnutou slevu 34 milionů společnosti PENTA, které podali zastupitelé Pirátů v roce 2019, bylo policií odloženo. Tehdejší představenstvo nepotvrdilo, že škoda se stala, Nové představenstvo, reprezentované radním Hořánkem, však dalo celou věc prověřit a na přímou otázku, zda-li škoda byla způsobena, potvrdilo změnu názoru na danou kauzu a na zastupitelstvu 15. 11. oznámilo podání žalob na Petra Macháčka (zastupitel za ANO) a dalšího člen tehdejšího představenstva Lukáše Fiedlera. Ti budou čelit žalobě SNEO navzdory tomu, že Kolář neustále jakékoliv pochybení popírá a na zasedání Valného hromady SNEO, které předsedá, prosazoval usnesení, že žádná škoda nebyla způsobena, ač několik předložených právních posudků hovoří o opaku.

Před “slevou” měly být Dračky prodány za 436 milionů korun. Vedle samotných lukrativních pozemků přitom prodej zahrnoval i projekt a platné stavební povolení na 152 bytů, jejichž odhadovaná prodejní hodnota výrazně přesahovala dvě miliardy.

“Je ostudné, že se Praha 6 zbavuje svých cenných nemovitostí za podmínek velmi výhodných pro developery, a nikoli pro občany. Zařizují-li navíc zastupitelé deleveloperům neoprávněné slevy, je to doslova trestuhodné. Věříme, že trestuhodné jednání nezůstane bez trestu,” říká k novým skutečnostem Ondřej Chrást předseda zastupitelského klubu Piráti Prahy 6.

“Ondřej Kolář získal mandát poslance Parlamentu ČR. Je to velký závazek a měl by se mu věnovat s plným nasazením a péčí. Aktuálně od něj plné nasazení a péči očekává Praha 6, je ale vidět, že se jí nedostává. Ondřej Kolář by se měl věnovat výkonu poslance a Praze 6 dopřát starostu, který se i jí bude věnovat naplno,“ dodává zastupitel Miloš Vlach.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy
13.07.2022

Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy

Na veřejných budovách podporujeme biosolární střechy. Zelené střechy a fotovoltaika se užitečně doplňují. Kombinace zlepšuje funkci panelů, které tak vyrábějí více energie, a stín, který vrhají, podporuje druhovou pestrost rostlin.

Prosadili jsme protikorupční opatření!
01.07.2022

Prosadili jsme protikorupční opatření!

Vzhledem k nedávným zjištěním Policie ČR týkajícím se organizované zločinecké skupiny kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), předložili opoziční Piráti Prahy 6 na zastupitelstvu 30. 6. 2022 sadu protikorupčních opatření. Jejich účelem je snížení korupčních rizik ve strategické městské společnosti SNEO, kterou Praha 6  ovládá ze 100 %. Součástí návrhu je i požadavek na zvýšení počtů členů představenstva společnosti, které je nyní jednočlenné. Návrhy byly zastupitelstvem schváleny.

5 milionů bez výběrového řízení na segregační vchod. Kauza pronájmu budovy školy na Praze 6 pokračuje.
20.06.2022

5 milionů bez výběrového řízení na segregační vchod. Kauza pronájmu budovy školy na Praze 6 pokračuje.

Skandální případ pronájmu budovy školy ve Vlastině ulici pokračuje. Vedení městské části bez jakéhokoli výběrového řízení a v rozporu se zákonem i interními předpisy schválilo zakázku za 5 milionů korun na vybudování segregačního vchodu do budovy školy. K jeho vybudování se MČ nesmyslně zavázala při prodloužení nájmu budovy pro soukromou školu Prague International British School, aby se děti obou škol nepotkávaly.